جذب کمکهای مردمی

آمار سایت

امروز7
دیروز4
این هفته44
این ماه209
مجموع13063

آی پی بازدیدکنندگان : 3.236.83.14
Unknown ? Unknown Sat 15 Jun 2024 17:57
رای دهی:  / 0
ضعیفعالی 


انجمن خیرین کتابخانه ساز مشهد 50 میلیون ریال برای خرید کتاب کتابخانه های عمومی مشهد اختصاص داد

 مشهد- ایرنا- رئیس انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان مشهد از اختصاص مبلغ 50 میلیون ریال کمک نقدی جهت خرید کتاب کتابخانه های عمومی مشهد خبر داد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی انجمن خیرین کتابخانه ساز مشهد محمد حسین روشنک افزود:با توجه به برپایی بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در اردیبهشت ماه امسال، این انجمن نسبت به تامین بخشی از هزینه خرید کتاب از این نمایشگاه بر اساس سیاستهای خرید منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور اقدام کرد.

وی گفت: این کتابها بر اساس طرح نهاد کتابخانه ها توسط کتابداران انتخاب خواهد شد.

او همچنین از اهدای 100 جلد کتاب به مرکز توانبخشی جانبازان امام خمینی (ره) خبر داد و افزود:از مسوولان این مرکز خواسته شده تا ضمن نیازسنجی از توانیابان، کتب مورد نیازشان بر اساس لیست کتب اعلام شده توسط انجمن خریداری گردد.

مرتضی کرباسی نیکوکار اهدا کننده کمک برای خرید کتاب از نمایشگاه بین المللی تهران که از اعضای هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز مشهد می باشد نیزبر لزوم مشارکت همگانی در امور فرهنگی تاکید کرد و گفت:توسعه فرهنگی به مشارکت عمومی نیاز دارد.

انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان مشهد به عنوان سازمانی مردم نهاد، غیرسیاسی و غیرانتفاعی، در راستای شکل گیری انجمن های خیرین کتابخانه ساز استانها وشهرستانهای مختلف کشور از سال 1392 تشکیل و آغاز به فعالیت کرد.

محورهای فعالیت این انجمن، کمک به انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد مقدس برای انجام ماموریتهای محوله، کمک به توسعه و تجهیز ساخت کتابخانه ها در شهرستان مشهد، ایجاد فضای عمومی برای توسعه و تجهیز کتابخانه ها با انجام تبلیغات پوششی، پیگیری به منظور نهادینه کردن ایجاد کتابخانه در ساخت و سازهای جدید شهر مشهد، کمک به آموزش و پرورش در توسعه و تجهیز کتابخانه به نحوی که قابل استفاده عموم نیز باشد و توسعه کتابخوانی در ادارات دولتی شهرستان مشهد مقدس اعلام شده است.

1922/1211

انتهای پیام /*

 

آدرس : مشهد – بلوار معلم – بوستان ملت – مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا (ع) - کد پستی: 918861333
سامانه پیام کوتاه : 10002222332222
تلفکس: 05136061617