جذب کمکهای مردمی

آمار سایت

امروز1
دیروز7
این هفته64
این ماه168
مجموع12305

آی پی بازدیدکنندگان : 3.239.91.5
Unknown ? Unknown Sun 21 Apr 2024 04:22
رای دهی:  / 0
ضعیفعالی 

ماده 18)  هيأت مديره :

انجمن به وسيله هيأت مديره اي مركب از .... نفر عضو اصلي که يك نفر از اعضاء‌ ، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان مشهد مقدس مي باشد و دو نفر عضو علي البدل كه توسط هيأت امناء از بين اعضاء و يا خارج از آنها براي مدت دو سال انتخاب مي شوند اداره مي شود. عضويت در هيأت مديره قابل انتقال به غير نمي باشد.  

 

تبصره 1: شركت اعضاء هيأت مديره در جلسات آن ضروري است و غيبت هر يك از اعضاء‌ بدون عذر موجه و بدون اطلاع قبلي تا سه جلسه متوالي در حكم استعفاي عضو غايب محسوب مي شود .  

تبصره 2 : انتخاب مجدد اعضاء هيأ ت مديره بلامانع است.

ماده 19) تصميمات هيأت مديره : 

تصميمات هيأت مديره همواره با اكثريت  آراء  موافق حاضر در جلسه رسمي معتبر مي باشد . جلسات هيأت  مديره  با حضور اكثريت اعضاء ‌رسميت مي يابد .

ماده 20) رئيس و نايب رئيس هيأت مديره : 

هيأت مديره از بين اعضاي خود يك نفر را به سمت رئيس هيأت مديره و يك نفر را به عنوان نايب رئيس هيأت مديره و يك نفر را بعنوان خزانه دار انجمن  انتخاب كرده و همچنين مي تواند براي اعضاي خود سمت هاي ديگري تعيين نمايد .

ماده 21) اختيارات و وظايف هيأت مديره :  

هيأت مديره نماينده قانوني و تام الاختيار انجمن بوده و به جز درباره موضوعاتي كه اتخاذ تصميم و اقدام در مورد آنها طبق قانون و اساسنامه در صلاحيت هيأت امناء مي باشد مي تواند در كليه امور مداخله و اقدام نمايد و نيز بدون هيچ محدوديتي داراي اختيارات مشروحه ذيل مي باشد:

امور اداري انجمن از هر قبيل،تهيه برنامه ها و طرح هاي مورد نياز انجمن و تنظيم بودجه و تعيين و  پرداخت حقوق و انجام هزينه ها و رسيدگي به محاسبات، تهيه آيين نامه هاي داخلي، اجراي تصميمات هيأت امناء ، اداري، ديون و وصول مطالبات، تأسيس شعب و نمايندگي پس از تصويب هيأت امناء، انتخاب و انتصاب و استخدام متخصصين و كارمندان و كارگران، عقد هر گونه پيمان با شركت ها و بانك ها و ادارات و اشخاص و همچنين انجام معاملات بنام انجمن، مشاركت با ساير مؤسسات و شخصيت هاي حقيقي و حقوقي، استقراض يا رهن و تحصيل اعتبار و وام دادن و وام گرفتن از بانك ها و اشخاص و مؤسسات و بازكردن حساب جاري و ثابت در بانك‌ها، دريافت وجه از حساب‌هاي انجمن ظهر نويسي و پرداخت بروات و اسناد و سفته ها و هزينه‌ها، پيگيري دعاوي و مرافعات انجمن چه مدعي باشد و چه مدعي عليه در تمام مراحل با تمام اختيارات از رجوع به دادگاه هاي صالحه  عمومي ، تجديد نظر ، ديوان عالي كشور ، ديوان عدالت اداري ، شوراهاي حل اختلاف و كليه مراجع قضائي،اداري و غيره، انتخاب وكيل و وكيل در توكيل و دادن اختيارات لازمه به نامبرده و عزل آن، قطع و فصل دعاوي با حق صلح و سازش.

تبصره 1: اختيارات هيأت مديره منحصر به موارد فوق نيست و شرح موارد مذكور صرفاً جنبه تمثيلي داشته و در حدود مقررات صدر ماده حاضر، به هيچ وجه به اختيارات هيأت مديره خللي وارد نمي سازد.

تبصره 2: هيأت مديره مي تواند بخشي از وظايف و اختيارات خود راطي ابلاغ رسمي به مدير عامل محول نمايد.

آدرس : مشهد – بلوار معلم – بوستان ملت – مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا (ع) - کد پستی: 918861333
سامانه پیام کوتاه : 10002222332222
تلفکس: 05136061617